Strona główna Download Zarząd Chóru Dyrygent Chórzyści Statut Chóru Historia Chóru Kontakt Luty 29 2024 19:50:21
Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Koncerty
Download
Galeria
Video
Ostatnie Komentarze
Księga Gości
Kontakt
Galeria Picasa
Galeria Picasa
Kudowa Zdrój 2011
Skawica 2010
Koncert Kolęd 2010
Jubileusz Organum
Opłatek 2009
Świnoujście 2009
Jubileusz Cantaty 2009
Pielgrzymki do Tej Ziemi
Skawica 2009
Warto zaglądnąć
SKLEPIK
Niepołomice
Skawica
Akademicki Chór Organum - blog
Vinifera
Krakusy
Muzyka
Aby rozpocząć odtwarzanie kliknij poniższy guzik:

Losowa fotografia
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 60
Nieaktywowany Użytkownik: 377
Najnowszy Użytkownik: halo
Witamy
Witaj na stronie Miejskiego Chóru Cantata z Niepołomic!
Próby odbywają się w każdy wtorek i czwartek, od września do czerwca, w godzinach 16.45-18.45 na Zamku Królewskim w Niepołomicach.
Serdecznie zapraszamy!!!
Wszystkie aktualności znajdziesz na naszym profilu na Facebooku!!
https://www.facebook.com/cantataniepolomice/#
Historia Chóru

W kwietniu 1994 r. Powołany został z inicjatywy Prezesa Towarzystwa Miłośników Muzyki i Śpiewu Pani Aleksandry Polak niepołomicki Chór Cantata. Inicjatywa ta spotkała się z życzliwością i wydatna pomocą Włodarzy Miasta i Gminy, z Posłem na Sejm Burmistrzem Stanisławem Kracikiem na czele. Od początku swego istnienia Chór wspierany był finansowo i organizacyjnie przez Miasto i Gminę Niepołomice, a od września 2005 r. całkowity mecenat na „Cantatą” przejęło w imieniu miasta tutejsze Centrum Kultury.

„Cantata” to chór amatorski na wysokim poziomie, kierowany przez całe piętnastolecie przez znanego krakowskiego muzyka, dyrygenta, pedagoga, tytularnego organistę Bazyliki Mariackiej; Bogusława Grzybka. Dyrygentowi pomagają. całkowicie społecznie, profesjonalni muzycy: Panie Małgorzata Grzybek, Julia Sarnecka i Danuta Mortek.

Chór ma charakter familijny, wielopokoleniowy, skupia ludzi w różnym wieku i różnych zawodów oraz młodzież od 12 roku życia. Obecnie liczy 38 członków.

Istotnym czynnikiem doskonalenia poziomu artystycznego, rozwoju i promocji Chóru, są warsztaty muzyczne, koncerty oraz udział w konkursach i festiwalach. W bogatym repertuarze dominuje muzyka polska różnych epok; od renesansu do współczesności, o charakterze religijnym, ludowym i patriotycznym. Wykonywane są także dzieła największych kompozytorów światowych, takich jak m.in. Mozart, Bach, Haendel, Vivaldi.

„Cantata” występuje nie tylko na terenie Miasta i Gminy Niepołomice, często także w Krakowie, w innych miastach polskich i za granicą. Zawsze jest gorąco przyjmowana przez słuchaczy i zbiera nadzwyczaj pochlebne recenzje. Uczestnicząc w licznych festiwalach i konkursach, zajmuje czołowe lokaty. Liczne podróże zagraniczne zaowocowały współpracą artystyczną z chórami odwiedzanych krajów i były okazją poznania wielu ciekawych i niezwykłych miejsc. Program prestiżowych koncertów uatrakcyjnia akompaniament Krakowskiego Zespołu Instrumentalnego „Ricercar” i współpraca z koleżankami i kolegami z Chóru „Organum”, które to zespoły od początku ich istnienia pozostają również pod dyrekcja Bogusława Grzybka.

Na piętnastoletni dorobek Chóru składa się kilka grubych tomów nut, dziesiątki nagród i dyplomów, setki koncertów (ok. 20 – 30 rocznie) w stolicach Europy (Rzym, Praga, Budapeszt, Bratysława, Warszawa, Wilno, Lwów, Wiedeń), ale także w małych wiejskich kościółkach, bieszczadzkich cerkiewkach, szkołach, domach kultury. Cieszy nas każda szansa promowania kultury muzycznej, a przy okazji poznawania świata i przedstawienia światu naszej małej Ojczyzny – historycznych i współczesnych Niepołomic.

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Facebook